statystyki działają od 29-11- 2011r

„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych.
Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć,
by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową
i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki, bez szansy na godziwe życie…”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”…

                                                                                                                                                                  Papież Jan Paweł II

 

         Kiedy zbliża się ten jedyny w swoim rodzaju okres,  okres pełen czaru, miłości…

Przepełniony zapachem świeżej choinki, wspaniałych wypieków i  magią wieczoru, skrzypieniem śniegu pod stopami i  blaskiem gwiazd na niebie. Obecnością naszych najbliższych, kochanych…  pomyślmy wtedy choć chwilkę o skromnych , prostych ludziach. O cichych „bohaterach”, o których rzadko się mówi, słyszy… O osobach, które bezinteresownie dają cząstkę siebie, cząstkę życia…  Darują bezcenny lek. Pomyślmy, ile ludzi teraz, dzięki ich poświęceniu może przeżywać z bliskimi okres  Świąt Bożego Narodzenia. Ile ludzi dzięki nim, dostało drugą szansę, na nowe życie… Tego nikt nie zliczy. Pochylmy czoło i wspomnijmy o nich. O wszystkich oddających honorowo krew.

 Dlatego dziś składamy życzenia świąteczne Wam wszystkim, wolontariuszom, zrzeszonym w klubach, a także tym anonimowym. Życzymy właśnie takich Świąt, pięknych, spokojnych, zdrowych. W gronie najbliższej rodziny. Życzymy, aby nigdy nie spotkał was zły los i postawił w ciężkich sytuacjach życiowych. Życzymy uśmiechu i radości oraz  wytrwałości w tej pięknej idei.

Nie zapominajmy również o ludziach, którzy wspierają nasze działania. Dzięki nim łatwiej jest nam pełnić tę funkcję.

Szczególnie dla Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris Polska S.A. jak również dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.  Życzymy, aby nadal nam pomagali w propagowaniu honorowego krwiodawstwa.

 

           ŻYCZYMY  SPOKOJNYCH,  ZDROWYCH,  WESOŁYCH,

ŚWIĄT  BOŻEGO  NARODZENIA

                                

 

ZARZĄD  AK  HDK KM NSZZ „ SOLIDARNOŚĆ”

PRZY  PHILIP MORRIS POLSKA S.A.                                                                                                   10.12.2009r.